با آرتروز و خانواده تخریب مفصلی آن مقابله کنید

بیماری های تخریبی مفصل زانو

آرتروز از شایع ترین دلایل انجام جراحی بیمار به شمار می رود. بیشتر بیماران با مشاهده علائمی از قبیل درد شدید و التهاب در ناحیه زانو به پزشک مراجعه می کنند. در مراحل اولیه پزشک معالج روش های درمانی: کاهش وزن، تمرینات تقویت مفصل و مصرف داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی(NSAIDs) و داروهای مسکن (مانند: استامینوفن) را تجویز می کند. در صورت عدم بهبود تنها راه درمانی که پزشک توصیه می کند جراحی خواهد بود.

آرتروز

Arthritis of the Knee
آرتروز از علل شایع درد شدید و ناتوانی زانو است. متاسفانه آرتروز یک بیماری مزمن است که با از بین رفتن تدریجی مفصل زانو همراه بوده و در نهایت می تواند نیاز به عمل جراحی داشته باشد. سه نوع شایع آرتروز: آرتریت روماتوئید (rheumatoid arthritis)، آرتریت پس از ضربه (post-traumatic arthritis) و استئوآرتریت (osteoarthritis) هستند. در هر یک از این ۳ نوع آرتروز، بیمار التهاب، سفتی و به سختی خم شدن زانو را تجربه خواهد کرد.

آرتریت روماتوئید

	Rheumatoid Arthritis of the Knee
آرتریت روماتوئید یا روماتیسم مفصلی از جمله بیماری های مزمن زانو است که موجب التهاب و ضخیم شدن بافت اطراف مفصل زانو می شود. این التهای اغلب منجر به آسیب و از بین رفتن غضروف خواهد شد. حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از تمامی موارد آرتروز به آرتریت روماتوئید تعلق دارد.

آرتروز پس از تروما

	Post-Traumatic Arthritis
آرتریت پس از ضربه، بعد از یک مصدومیت جدی زانو از جمله شکستگی استخوان و یا پارگی رباط ایجاد می شود. این بیماری به غضروف زانو آسیب رسانده و موجبات درد، التهاب و خشکی و سفتی را فراهم می کند.

استئوآرتریت زانو

	Osteoarthritis of the Knee
در استئوآرتریت (سائیدگی زانو)، غضروف دچار خوردگی و ساییدگی می شود. این بیماری بیشتر در سنین ۵۰ سال به بالا رخ می دهد. درد، محدودیت در حرکت، خشکی زانو، التهاب مفصل، حساسیت به لمس، بد شکلی و ضعف از جمله علائم استئوآرتریت هستند. سن، افزایش وزن، ژنتیک، صدمات ورزشی، عفونت، تومور، بیماری هایی از قبیل نقرس و فعالیت های بسیاری از مشاغل از جمله ساخت و ساز و تولید در شکل گیری استئوآرتریت نقش دارند.

منابع

http://www.healthline.com/health/osteoarthritis/knee-arthritis-symptoms#Types1

http://www.webmd.com/osteoarthritis/guide/ostearthritis-of-the-knee-degenerative-arthritis-of-the-knee

http://www.healthline.com/health-slideshow/causes-of-severe-knee-pain-leading-to-knee-replacement#1

http://orthoinfo.aaos.org/topic.cfm?topic=a00212پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top