با این فرمول های جادویی با درد های ورم مفصل خداحافظی کنید

حرکت کنید تا از درد مفصل جلوگیری شود

حرکت کنید تا مفصل های سالمی داشته باشید. هر چه حرکت مفصل بیشتر باشد، احساس سفتی در مفاصل کاهش می یابد. در طول روز در حال انجام دادن هر کاری هستید سعی کنید حالت خود را در زمان های مشخصی تغییر دهید. به طور مثال اگر پشت میز نشسته اید از جای خود بلند شوید و راه بروید.

حتی الامکان ورزش هایی انتخاب کنید که به مفصل زانو آسیبی نرسد

آسیب های ورزشی به مفصل آسیب می رسانند، پس در انجام فعالیت های ورزشی همیشه مواظب مفصل های خود باشید. در ورزش هایی از قبیل گلف، اسکیت و یا تنیس که امکان مصدومیت مفاصل پا زیاد است بایستی از تجهیزات ایمنی جهت محافظت از مفصل استفاده شود. اگر هم مفصل از قبل آسیب دیده بایستی ورزشی انتخاب شود که درد زانو تشدید نشود.
بهترین ورزش ها که آسیبی به مفصل زانو وارد نمی کنند و حتی موجب تقویت مفصل می شوند ورزش های سبکی از قبیل: پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا کردن هستند. فقط در صورتی که از درد آرتروز رنج می برید برای انجام این گونه فعالیت های ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.

اگر می خواهید مفصل سالمی داشته باشید وزن خود را کاهش دهید

وزن بدن تاثیر زیادی بر روی عملکرد زانوها، لگن و کمر دارد. هر چه وزن بیشتر باشد، فشار وارد شده به استخوان ها و مفاصل زانو و همچنین تحلیل غضروف افزایش می یابد. پس در صورت داشتن اضافه وزن، وزن خود را کاهش دهید.

عضلات مفصل زانو را تقویت کنید

عضلات اطراف مفصل زانو خود را با حرکات ورزشی و تغذیه مناسب تقویت کنید. تحقیقات نشان داده است که هر چه این عضلات ضعیف تر باشند، خطر بروز آرتروز (استئوآرتریت) افزایش می یابد. حتی تقویت اندک عضلات نیز نتیجه بخش و موثر است.
فقط به یاد داشته باشید که از انجام حرکات سریع و مکرر پرهیز کنید.

مصرف ماهی التهاب مفصل زانو را کاهش می دهد

ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا۳ است. این ماده غذایی التهاب مفاصل و درد ناشی از بیماری های زانو از قبیل آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) را کاهش می دهد.
در صورتی که از درد زانو رنج می برید این خوراکی غنی شده از امگا۳ را در رژیم غذایی خود بگنجانید و در صورت عدم علاقه به ماهی، از کپسول های روغن ماهی استفاده کنید.

تاثیرنحوه نشستن و ایستادن در سلامت مفاصل زانو

اگر میخواهید مفصل هایی سالم داشته باشید، در نحوه نشستن و ایستادن خود دقت کنید. ورزش های شنا و پیاده روی تاثیر شگرفی در تقویت حالت درست نشستن و ایستادن دارند.
هر چه سریع تر پیاده روی کنید عضلات سعی می کنند در بهترین حالت بمانند.

منابع

http://www.wikihow.com/Strengthen-Your-Knees
http://www.webmd.com/arthritis/ss/slideshow-keep-joints-healthy
http://kneevitality.com/helpforpain.htmlپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top